Hemoglobin A1c Nasıl Düşürülür?
15 Mayıs 2024

Hemoglobin A1c Nasıl Düşürülür?

Hemoglobin A1c Nasıl Düşürülür; Hemoglobinin düşmesi için kişi lif yönünden zengin besinleri tüketmesi gerekmektedir. Kişi ilaçlarını ve diyetini düzgün yaptığı sürece sıkıntı yaşamayacaktır. Fakat düzgün kullanılmayan ve diyeti önemsemeyen kişilerde görülen hemoglobin yüksekliği daha tehlikeli olacağı için normal haline düşürülmesi gerekmektedir. Aksi takdirde hemoglobin A1c damar ve sinirlerde hasar oluşmasına neden olacaktır.

Hemoglobin A1c'yi Düşüren Besinler
 • Sarımsak
 • Tarçın
 • Çemen otu
 • Limon
 • Soya fasulyesi
 • Maydanoz
 • Karnabahar
 • Greyfurt ve portakal
 • Lahana
Hemoglobin A1c düşürmeye yardımcı olabilecek yukardaki besinleri tüketerek kişi rahatlayacaktır. Ayrıca kişi sık sık azar azar yemek yemesi, düzenli yürüyüşler yapması da etkili olmaktadır. Kişinin kendisini yormasına gerek kalmadan günlük yarım saat kısa yürüyüşler yapması iyi gelecektir. Kişinin kendini ihmal ederek uzun süre aç kalması sonucunda hemoglobin A1c yükseleceği için kişinin yanında sürekli yiyebileceği ufak şeyler bulunması iyi olmaktadır. Aksi takdirde kişide halsizlik oluşacak ve titremeler yaşayacaktır. Hemoglobin A1c'yi düşürmek için kişi ilaçlarının yanında bitkisel kürleri mutlaka kullanmalıdır. Bunların başında lahana kürü gelmektedir. Nasıl yapılmalı ve nasıl kullanılmalıdır diye sorarsanız yapımından bahsedelim buyurun bildiğiniz lahanayla yapılan kür şu şekilde:

Hemoglobin A1c Düşüren Kürün Malzemeleri
 • 1 litre su
 • 7 veya 8 yaprak beyaz lahana
Hemoglobin A1c Düşüren Kürün Nasıl Yapılır?

Temiz bir tencerede suyu kaynattıktan sonra içerisine yıkanmış olan lahanaları atıp 15 dakika lahananın özünün çıkması için ağzını kapatarak kaynatmanız gerekmektedir. 15 dakika sonra ocaktan aldığınız lahana kürünün ılımasını bekleyerek süzün ve bir hafta boyunca düzenli olarak aç karna 1 su bardağı lahana küründen içmeniz gerekmektedir.

Hemoglobin A1c Nasıl Düşürülür Yorumları

soru

Yavuz horlu

30 Mayıs 2024 Perşembe

Erkeklerde kaç olmalidir

Cevap yaz
cevap

Mükerreme

30 Mayıs 2024 Perşembe

Erkek ve kadınlarda fark etmemektedir. Bu değer insanlarda 3,5 ile 5.7 arasındadır. Bu değeri ögrenmek için hastanelerde kan testi yaptırılabilir. Glikoza baglanmış hemoglobin düzeyi ölçülür. Yüksek çıkması halinde şeker başrmta olmak üzere bir çok rahatsızlık görülür. Hekimler bunu düşürmek amacıyla uygun bir diyet programı ve ilaç tedavisi uygularlar.

cevap

Genç

30 Mayıs 2024 Perşembe

Yavuz Bey insanlarda bu değer 3.5 ile 5.7 arasında olmalıdır. Bu iki değer de dahil olmak üzere arasında bulunan değerler erkekler için uygun değerlerdir. Ancak düşmesi ya da yükselmesi durumunda sorunlar ortaya çıkabilir.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Hemoglobin A1c Değerleri Nedir ve Kaç Olmalıdır?

Hemoglobin A1c Değerleri Nedir ve Kaç Olmalıdır?

Hemoglobin Elektroforezi Normal Değerleri

Hemoglobin Elektroforezi Normal Değerleri

Bebeklerde Hemoglobin Düşüklüğü

Bebeklerde Hemoglobin Düşüklüğü

Hemoglobin Elektroforezi Nedir?

Hemoglobin Elektroforezi Nedir?

Hemoglobin C Semptomları

Hemoglobin C Semptomları